مرکز داده کولوکیشن چیست؟

مراکز داده کولوکیشن گاهی اوقات به عنوان “kolos” نامیده می شوند. اگر به طور تصادفی با این اصطلاح برخورد کرده اید و فکر می کنید معنی آن را می دانید اما کاملاً مطمئن نیستید، به جای درستی آمده اید. در ادامه بخوانید تا بدانید مرکز داده کولوکیشن چیست.

Collocation چیست؟ چرا نام “کولو”؟

اصطلاح “colo” در یک مکان مشترک است و به این واقعیت اشاره دارد که سرورهای شرکت های مختلف در یک مکان مرکز داده فیزیکی “هم محل” هستند. به طور معمول، این شرکت دارای سخت افزار است، اما آن را در مکان های برون سپاری مرکز داده نگهداری می کند. گاهی اوقات متخصصان از سرورهای سایت مراقبت می کنند. به طور خلاصه، مراکز داده کولوکیشن امکاناتی هستند که توسط بسیاری از اشخاص ثالث برای میزبانی سرورها یا سایر تجهیزات شبکه اجاره داده می شوند.

چه کسی از مراکز داده Colocation استفاده می کند؟

شرکت های بین المللی با دفاتر منطقه ای در کشورهای مختلف برای بهره وری بیشتر می خواهند سرورهای خود را در نزدیکی هر دفتر محلی داشته باشند. مراکز داده کولوکیشن این امکان را فراهم می‌کنند و کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا سخت‌افزار خود را در مکان‌های مختلف پخش کنند.

چرا مراکز داده Colocation محبوب هستند؟

امنیت را بهبود بخشد

مراکز داده دارای امنیت شبکه عالی هستند، از جمله آخرین سیستم های فایروال/IDS برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به سرورهای مشتریان خود.

در دسترس و راحت

کسب و کارها می توانند محل دیتاسنتر را در نزدیکی دفتر منطقه ای خود انتخاب کنند. به عنوان مثال، یک شرکت بین المللی ممکن است سرورهای اختصاصی DE در آلمان و سرورهای اختصاصی بریتانیا در بریتانیا داشته باشد.

مقرون به صرفه تر و مدیریت هزینه ها آسان تر است

مرکز داده کولوکیشن گزینه ای مقرون به صرفه تر از داشتن مرکز داده شخصی شماست. بودجه بندی برای هزینه های مرکز داده کولوکیشن آسان است و می توانید این فضا را برای یک دوره مداوم اجاره کنید.

این امر رشد آن را آسان می کند.

امکان مقیاس پذیری را فراهم می کند زیرا با رشد کسب و کار، افزودن سرورهای بیشتری به یک مرکز سفارشی آسان است. اگر سرور را در یک دفتر کوچک یا سایر مراکز داده محلی میزبانی کنید، وضعیت پیچیده تر می شود.

پشتیبان برق

مراکز داده Colocation از چندین شبکه برق، سیستم‌های پشتیبان باتری و جدیدترین فناوری استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند سرور شما در هنگام عیب‌یابی فعال است. اگر یک مرکز داده از کار بیفتد، می تواند با طراحی مشکل را حل کند. این بار سنگینی بر ذهن صاحبان مشاغل است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ما همین امروز با ما تماس بگیرید.