منو سایت

سه افسانه در مورد collocation – شبدر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کولوکیشن به سرعت در منظره در حال تغییر تکامل یافته است. بسیاری از باورهای غلط در رابطه با قابلیت اطمینان و کیفیت خدمات کولوکیشن به وجود آمده است. افسانه ها در مورد همنشینی عبارتند از:

افسانه 1: تجهیزات خارج از سایت از امنیت کمتری برخوردار هستند

امکانات Colocation بسیار امن تر از امکانات میزبانی در سایت هستند. پروتکل‌های امنیتی فیزیکی که معمولاً در یک مرکز کولوکیشن پیدا می‌کنید شامل کابینت‌ها و قفس‌های بسته، دوربین‌های امنیتی، ورودی دو درب «مانترا» و احراز هویت بیومتریک است. کارکنانی که در اکثر مراکز هم‌کاری کار می‌کنند، باید قبل از شروع کار با داده‌های حیاتی، آموزش‌های سخت‌گیرانه در روش‌های ایمنی و صلاحیت‌های خاص دریافت کنند. مراکز کولوکیشن اغلب پروتکل ها و سیستم های امنیتی خود را آزمایش می کنند. تأسیسات باید با استانداردهای صنعتی مانند PCI DSS، SOC HIPAA و ISO 27001 مطابقت داشته باشند. اکثر مشتریان نمی توانند به سطح امنیتی موجود در مراکز هم نشینی در محل خود دست یابند.

افسانه 2: مشتریان کنترلی بر زیرساخت ندارند

مشتریان مالکیت کامل تجهیزاتی را که در یک مرکز کولوکیشن می گذارند دارند و می توانند 24/7 به آن دسترسی داشته باشند. ارائه‌دهنده کولوکیشن انگلستان تنها مسئول ارائه زیرساخت‌های خنک‌کننده و شبکه و توافق‌نامه‌های سطح برق و خدمات برای مشتریانی است که برای آرامش خاطر آن را درخواست می‌کنند. ارائه دهنده مسئولیتی در قبال مدیریت حجم کاری مشتری ندارد و ممکن است برنامه های اجرا شده توسط مشتریان را مشاهده نکند. مشتری مسئول متعادل کردن حجم کار و حفظ نرم افزار همانطور که در مرکز داده در محل انجام می دهد، است.

افسانه 3: هیچ تضمینی برای در دسترس بودن وجود ندارد

یک ارائه‌دهنده خدمات هم‌آگاهی معتبر، توافق‌نامه‌های سطح خدمات مشتری خود را ارائه می‌کند که جریمه‌هایی را برای عدم رعایت در دسترس بودن توافق شده در نظر می‌گیرد. مراکز کولوکیشن پیشرو طیف گسترده‌ای از فناوری‌های موجود را ارائه می‌کنند، مانند ژنراتورهای پشتیبان، امکانات بازیابی بلایا، سیستم‌های اطفاء حریق، معماری‌های ابری چندبخشی، و منابع تغذیه اضافی. تعداد کمی از مشتریان توانایی مالی برای نگهداری و راه اندازی چنین امکانات گسترده ای را در محل خود دارند.

برای دریافت خدمات هم نشینی و سرورهای اختصاصی که می توانید به آنها اعتماد کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید.