منو سایت

تفاوت بین DoS، DDoS و DRDoS چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

حملات DoS، DDoS و DRDoS تهدیدهای گسترده ای در اینترنت هستند. آنها می توانند آسیب جدی یا اختلالی برای شما ایجاد کنند سایت اینترنتی، خدمات آنلاین یا تجارت آنلاین. این پست وبلاگ این حملات، تفاوت ها و نحوه محافظت از خود را در برابر آنها توضیح می دهد. ما همچنین در مورد چرایی استفاده از آن در اینجا در CloudReader بحث خواهیم کرد کرو فناوری برای محافظت از مشتریان در برابر حملات DDoS.

حمله DOS چیست؟

حمله DoS (Denial-of-Service) نوعی حمله است که عوامل تهدید سایبری می توانند علیه هر وب سایت یا سرویس آنلاینی انجام دهند. این حملات ساده هستند، اما می توانند به طور موثر منبع شبکه هدف را از بین ببرند. یک حمله DoS بر اساس اصل ارسال حجم انبوه ترافیک به سرور مورد نظر کار می‌کند که هدف آن از کار افتادن یا غیرقابل دسترس کردن آن برای کاربران قانونی است.

سه نوع حمله DoS وجود دارد – DoS، DDoS و DRDoS.

– حمله DoS (انکار سرویس) زمانی رخ می دهد که یک هکر مقدار کمی از ترافیک را از یکی از منابع شما ارسال کند. سرور بیش از حد بارگذاری شده و در تلاش برای آفلاین کردن آن است. حمله DoS ساده ترین است و شما به راحتی می توانید با استفاده از فایروال ها یا سایر اقدامات امنیتی از آن جلوگیری کنید.

– یک DDoS (منع خدمات توزیع شده). در یک حمله نوع DDoS، یک هکر حجم زیادی از ترافیک را از بیش از یک منبع ارسال می کند. در اینجا وب سایت شما یا هر سرویس دیگری نیز هدف قرار می گیرد تا سرور شما را بیش از حد بارگذاری کند و آن را آفلاین کند. جلوگیری از این نوع حمله می‌تواند چالش‌برانگیزتر باشد، اما فناوری Koro به محافظت از شما در برابر حملات DDoS کمک می‌کند.

حمله DRDoS (Distributed Reflection Denial of Service) موثرترین نوع حمله Denial-of-Service است. در DRDoS، هکر حجم زیادی از ترافیک را از منابع متعدد ارسال می‌کند و از تکنیک‌های بازتاب و جعل استفاده می‌کند تا ببیند آیا ترافیک از سوی کاربران یا دستگاه‌های قانونی می‌آید. فناوری Koro همچنین می تواند از شما در برابر حملات DRDoS محافظت کند.

چگونه می توانید از خود در برابر حملات DDoS محافظت کنید؟

چند راه برای محافظت از خود در برابر حملات DDoS وجود دارد:

– از فایروال استفاده کنید: فایروال دستگاه یا نرم افزاری است که به محافظت از رایانه یا شبکه شما در برابر دسترسی غیرمجاز کمک می کند. می توانید از فایروال ها برای محافظت از خود در برابر حملات DoS و DDoS استفاده کنید.

– از دستگاه های KORO استفاده کنید: در اینجا در Clovider، ما از فناوری KORO برای محافظت از مشتریان خود استفاده می کنیم DDoS حمله کنند. دستگاه های Corero برای محافظت در برابر حملات DDoS بزرگ و پیچیده طراحی شده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Koro، لطفاً از دیگر مقالات وبلاگ ما دیدن کنید اینجا،

آیا کلاینت های ابری از حملات DDoS محافظت می شوند؟

پاسخ ساده این است: بله. در کلاوایدر، ما به طور پیش فرض از همه مشتریان در برابر حملات DDoS محافظت می کنیم. چه یک برنامه میزبانی وب کوچک داشته باشید، چه یکی از خدمات میزبانی ابری ما، یا یک سرور اختصاصی، تو در امانی. ما شبکه خود را به گونه ای ساخته ایم که «از نظر طراحی ایمن باشد.» ما می دانیم که چقدر مهم است که وب سایت یا سرویس آنلاین شما در دسترس و ایمن در برابر حملات DDoS باشد.

آیا به حفاظت DDoS نیاز دارید؟

اگر به حفاظت DDoS نیاز دارید، لطفاً اگر مطمئن نیستید با ما تماس بگیرید. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم خطر خود را ارزیابی کنید و تعیین کنید که کدام نوع محافظت برای شما بهترین است. همچنین می توانید محصولات ما مانند سرورهای اختصاصی محافظت شده DDoS یا خدمات ابری را بررسی کنید.

هنوز مشترک Cloudwider نیستید؟ لطفا در تماس باش با ما. ما خوشحال خواهیم شد که به شما در حرکت کمک کنیم.